سلامت پوست و مو

تفاوت آمپول بیوتین بپانتین ایرانی و خارجی چیست؟

تفاوت آمپول بیوتین بپانتین ایرانی و خارجی

مقدمه
آمپول بیوتین بپانتین یکی از معروف ترین محصولاتی است که برای درمان ریزش مو تجویز می شود. بهترین نوع آمپول بیوتین بپانتن متعلق به شرکت بایر فرانسوی است. با ممنوعیت ورود داروها و محصولات خارجی به کشور این آمپول نیز از قاعده مستثنی نبوده و به ندرت یافت می شود. حال سوال مصرف کنندگان این است: تفاوت آمپول بیوتین بپانتین ایرانی و خارجی چیست؟ تاثیر آمپول بیوتین بپانتین خارجی به اندازه ایرانی است؟ در این مقاله از مجله لوماسیس به سوال و پرسش های مشابه پاسخ خواهیم داد. با ما همراه باشید.

آمپول بیوتین بپانتین چیست؟

این آمپول همان طور که از نام آن مشخص است از دو ترکیب مجزای بیوتین و بپانتین تشکیل شده است. به طور معمول با خرید این محصول دو بسته آمپول جداگانه یکی بیوتین و دیگری بپانتن در اختیار شما قرار می گیرد.

روش مصرف این آمپول به صورت تزریق عضلانی است به طوری که برخی دو ویال را با هم ترکیب و سپس تزریق می کنند. یکبار تزریق به مدت 6 هفته توصیه شده است. برای دانستن طریقه تزریق آمپول بیوتین بپانتین بهتر است مقاله ای با همین موضوع را در مجله لوماسیس مطالعه کنید.

بیوتین چیست؟

بیوتین برای ریزش مو، شکنندگی ناخن ها، آسیب های عصبی و سایر نگرانی ها مصرف می شود. اما عملکرد بیوتین در بدن به چه صورت است؟ بیوتین جزیی از آنزیم های بدن است که درشت مغذی هایی مانند کربوهیدارت و چربی ها را تجزیه می کند.

کمبود سطوح بیوتین در مقادیر کم و متوسط با علائمی مانند ریزش و نازکی موها، پوسته پوسته شدن اطراف بینی و دور لب ها بروز پیدا می کند. در موارد شدیدتر افسردگی، خستگی مزمن و سوزن سوزن شدن دست و پاها نشان دهنده کمبود بیوتین در بدن است.

آمپول بیوتین از بیوتین یا ویتامین B7 سنتز می شود. بیوتین که از خانواده ویتامین B است سرعت گردش خون در فولیکول و ریشه مو را افزایش می دهد. همچنین به رشد سلول های جدید در بدن و افزایش گلبول های قرمز خون می شود.

بیشتر بخوانید: آمپول بیوتین بپانتین چیست؟

مزایای استفاده از آمپول بیوتین و بپانتن

  • افزایش تراکم و رشد موها
  • موهای بلند و سالم
  • تقویت ناخن ها
  • جلوگیری از شکنندگی ناخن ها
  • رویش مجدد موها

محصول پیشنهادی:
برای خرید محصولات اوردینری با قیمت مقرون به صرفه و ارسال رایگان کلیک کنید.

درباره شرکت بایر

آمپول های بیوتین و بپانتن فرانسوی یکی از معروف ترین داروهایی هستند که برای درمان ریزش مو استفاده می شوند. آمپول های بیوتین و بپانتن دارای خواص موثری هستند که ریزش مو را متوقف کرده و روی رشد موها اثر می گذارد. علاوه بر اینها رشد مو و ناخن رشد را تحریک می کند.

قیمت آمپول بیوتین بپانتن خارجی

تفاوت آمپول بیوتین بپانتین ایرانی و خارجی

تفاوت آمپول بیوتین بپانتین خارجی با نمونه ایرانی آن از منظرهای زیر بررسی می شود:

1- ترکیبات

ترکیبات آمپول های بیوتین بپانتین ایرانی و خارجی یکسان است. هر دو دارای ویتامین B7 و B5 است که برای ریزش مو و افزایش ضخامت مو کاربرد دارند. البته برخی معتقدند دوز ترکیبات در نمونه خارجی بیشتر از نمونه های ایرانی است.

2- اثرگذاری

اثرگذاری آمپول بیوتین و بپانتین ایرانی و خارجی را فقط افرادی می توانند تشخیص دهند که هر دو را تجربه کرده باشند. به گفته مصرف کنندگان هر دو محصول، از آمپول بیوتین و بپانتین خارجی نتیجه بهتری دریافت کرده اند.

3- قیمت

قیمت آمپول بیوتین و بپانتین خارجی تفاوت چشم گیری را آمپول ایرانی دارد. این مسئله به این دلیل است که این محصول دیگر به صورت قانونی اجازه واردات به کشور را ندارد. افرادی که توانایی پرداخت قیمت آمپول بیوتین بپانتین خارجی را دارند، حتما به این نکته دقت کنند که این محصول به صورت مسافری وارد کشور می شود. برای خرید آمپول بیوتین و بپانتین اصل و متعلق به برند بایر می توانید به سایت لوماسیس مراجعه کنید.

سخن پایانی
در این مطلب به مقایسه آمپول بیوتین و بپانتن ایرانی و خارجی پرداختیم. همان طور که خواندید این دو محصول از لحاظ کیفیت تفاوت چشمگیری با هم دارند. افرادی که ریزش موی شدید دارند بهتر است ابتدا یک دوره آمپول بیوتین بپانتن خارجی را امتحان کنند. سپس برای دوره های دیگر از آمپول بیوتین و بپانتن ایرانی استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *