سلامت پوست و مو

پماد سیکالفیت برای چیه؟

پماد سیکالفیت برای چیه؟

مقدمه
اگر برای یکبار هم که شده به دنبال کرم ترمیم کننده بوده باشید حتما نام کرم ترمیم کننده سیکالفیت اون به گوشتان خورده است. مطالعه این مقاله را به افرادی توصیه می کنیم که تمایل دارند بدانند پماد سیکالفیت برای چیه؟ تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

پماد سیکالفیت برای چیه؟

از زمان کودکی تا بزرگسالی، انسان همواره نگران این است که جای زخم‌ها روی پوستش باقی نماند. معمولا زخم‌هایی که در کودکی ایجاد می‌شوند، خود به خود از بین خواهند رفت. به این دلیل که پوست به صورت ذاتی خاصیت ترمیم شوندگی دارد که با بالا رفتن سن این خاصیت به مرور کم می‌شود. پماد سیکالفیت پلاس اون یکی از مواردی است که می‌تواند نگرانی شما از ماندن اسکار روی بدن را برطرف کند.

پماد سیکالفیت به علت ترکیبات تشکیل‌دهنده‌ای که دارد، برای بهبود جای زخم و اسکار بسیار موثر است. در ادامه این مطلب تمامی اطلاعات درباره پماد سیکالفیت را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

دلایل استفاده از سیکالفیت اون چیست؟

کرم ترمیم کننده سیکالفیت اون، کاربردها و مزایای فراوانی دارد. برای مثال:

  • دارای خاصیت ترمیم‌کنندگی: با افزایش توان پوست در تولید سلول‌های جایگزین، سرعت و روند بهبود مناطق آسیب‌دیده پوست را افزایش می‌دهد.
  • آبرسانی به پوست: سیکالفیت دارای موادی مانند آب چشمه معدنی اون است که موجب شفافیت و آبرسانی به پوست می‌شود. پوست خشک بسیار آسیب‌پذیر خواهد بود.
  • ضد التهاب: پماد سیکالفیت پلاس اون، التهاب و تورم زخم یا بخیه را از بین می‌برد و از بروز سوزش با خارش جلوگیری می‌کند.
  • جلوگیری از جذب آلودگی: وقتی این پماد را روی زخم بزنید، یک لایه محافظ ایجاد می‌کند تا هیچ آلودگی‌ای روی سطح آن ننشیند.

مواد موجود در کرم سیکالفیت

کرم ترمیم کننده سیکالفیت اون دارای مواد مغذی بسیاری است که هر کدام خواص خاصی دارد. مواد تشکیل‌دهنده پماد سیکالفیت به شرح زیر است:

  • آب معدنی چشمه اون: چشمه اون، یک چشمه آب گرم در فرانسه است که در دهه‌های اخیر خاصیت‌های درمانی آن کشف شده است. این آب معدنی باعث لطافت و شادابی پوست می‌شود.
  • پست بیوتیک‌ها: این ماده از زیر مجموعه پروبیوتیک‌ها است که با خاصیت ضدمیکروبی در سیکالفیت پلاس اون وجود دارد و داری پروتئین‌های ترمیم‌کننده پوست نیز می‌باشد.
  • ترکیبات حاوی مس: سولفات مس می‌تواند از رشد باکتری‌های زخم جلوگیری کند.
  • سولفات زینک و اکسید روی: دارای خواص تقویت‌کننده و باسازی‌کننده پوست هستند.
  • کاپریلیک و کاپریک تری‌گلیسیرید: برگرفته از روغن نارگیل و موثر در بازسازی پوست است.
  • روغن‌های معدنی: شامل ترکیبی از روغن‌های مفید برای پوست است.

سیکالفیت اون برای چه مواردی استفاده می شود؟

از پماد سیکالفیت به منظور درمان انواع عارضه های پوستی رایج که در منزل و محیط کار رخ می دهد، استفاده می شود. برخی از کاربردهای ترمیم کننده سیکالفیت اون در ادامه معرفی می شود.

سیکالفیت و اسکار

بارزترین ویژگی پماد سیکالفیت، ترمیم و بهبود جای زخم و اسکار روی پوست است. این پماد با تحریک لایه میانی (درم) پوست باعث افزایش تولید سلول‌های جایگزین می‌شود. هر چه این سلول‌ها بیشتر تولید شوند، پروتئین‌های لازم برای پوست بیشتر به وجود می‌آیند و جای زخم و اسکار سریعتر محو می‌شود.

مواد تشکیل‌دهنده سیکالفیت پلاس اون دارای ترکیباتی شبیه به پروتئین‌های کلاژن و الاستین پوست هستند که به صورت مکمل، به پروتئین‌های اصلی پوست برای بازسازی جای زخم و اسکار کمک می‌کند.

بهبود بریدگی و جای بخیه جزئی

وقتی قسمتی از بدن بریده می‌شود. پلاکت‌های خون به آن منطقه هجوم می‌برند تا خونریزی قطع شود. پس از آن، پوست شروع به تکثیر سلول‌های جایگزین می‌کند تا قسمتی که بریده شده است را با پوست جدید بپوشاند.

پوست جدید نسبت به بخش‌های اطراف، رنگ متفاوتی دارد. همین مسئله باعث ایجاد ناهنجاری پوستی می‌شود. حال اگر این پماد معجزه‌آسا را به موقع روی بریدگی‌ها بزنید، به علت اینکه دارای پروتئین‌های ضروری پوست است، سرعت روند سلول‌سازی را چند برابر خواهد کرد. علاوه بر آن ترکیبات دیگری دارد که دارای خواص ضدالتهاب می‌باشد.

همین موارد موجب جوش خوردن سریع محل بریدگی و رفع التهاب و قرمزی جای آن خواهد شد در نتیجه ناهنجاری پوستی را محو می‌کند یا بروز آن را به حداقل خواهد رساند.

آفتاب سوختگی

از دیگر مواردی که کرم سیکالفیت پلاس اون می‌تواند در آن نجات‌دهنده باشد، رفع جای سوختگی یا آفتاب سوختگی است. در مواقع سوختگی لایه‌های عمیقی از پوست از بین می‌روند و ترمیم آن‌ها به خودی خود کار سختی است. معمولا اگر سوختگی عمیق باشد جای آن مانند یک لکه روی پوست می‌ماند.

اگر در این موارد از پماد سیکالفیت استفاده کنید، تاثیر بسزای آن را مشاهده خواهید کرد. پروتئین پست‌بیوتیک در محل سوختگی، سلول‌های پوست را تحریک به تکثیر بیشتر می‌کند. با وجود مواد ضدالتهاب و ضدآلرژی کرم ترمیم کننده سیکالفیت اون، قرمزی، سوزش، خارش و تغییر رنگ پوست نیز به حداقل خواهد رسید.

پماد سیکالفیت پلاس اون برای انواع سوختگی اعم از آفتاب سوختگی، سوختگی با آتش، سوختن با جسم داغ، عرق‌سوز یا سوختن پوست نوزاد با پوشک، مناسب می‌باشد.

سیکالفیت برای اگزما

اگزما نوعی بیماری پوستی است که در آن قسمت‌هایی از بدن دچار خشکی، قرمزی، التهاب، خارش، سوزش و در برخی موارد تاول می‌شود. گاهی با شدت گرفتن بیماری، علائم آن نیز شدید شده و موجب ایجاد جای زخم و اسکار می‌شود. همانطور که مشاهده می‌کنید، علائمی که این بیماری دارد، از مواردی است که کرم ترمیم کننده پلاس اون می‌تواند آن‌ها را رفع کند.

استفاده از سیکالفیت پلاس اون در زمان ابتلا به بیماری اگزما، باعث می‌شود پوست شما در نواحی‌ای که علائم بیماری بروز پیدا کرده، نشانه‌های چندانی نداشته باشد. آب معدنی چشمه اون، بهترین مورد برای رفع خشکی اگزما است.

سیکالفیت برای جای بخیه

از نگرانی‌های انسان پس از هر نوع عمل جراحی، ماندن جای زخم و اسکار بخیه‌ها روی پوست است. از بیمارانی که جراحی داخلی داشته‌اند تا مادرانی که عمل سزارین را تجربه کرده‌اند، همگی می‌توانند از کرم ترمیم کننده سیکالفیت اون برای رفع جای زخم و اسکار استفاده کنند.

پماد سیکالفیت علاوه بر اینکه جای زخم و اسکار ناشی از بخیه را محو می‌کند، با خواص ضدباکتری، ضدقارچ و ضدالتهابی که دارد، یک ماده ضدعفونی‌کننده مناسب برای محل زخم خواهد بود.

کرم سیکالفیت با چه سرعتی تاثیر می‌گذارد؟

سیکالفیت پلاس اون، می‌تواند روند بهبود جای زخم و اسکار را دو الی چهار برابر افزایش دهد. البته این تاثیرگذاری به نکاتی نیز بستگی دارد. اولین مورد، جنس پوست اشخاص است. اگر پوست شخصی به‌طور ذاتی خاصیت ترمیم شوندگی پایینی داشته باشد، پماد سیکالفیت نیز تاثیر کمتری خواهد داشت گرچه باز هم تاثیر این پماد چشم‌گیر خواهد بود.

نکته تاثیرگذار دیگر، استفاده مداوم و منظم از پماد سیکالفیت است. باید در زمان معینی و به تعداد دفعات کافی از کرم ترمیم کننده سیکالفیت اون استفاده کنید، تا اثربخشی آن را به نهایت برسانید.

روش استفاده از کرم سیکالفیت چگونه است؟

اگر از کرم ترمیم کننده سیکالفیت اون برای زخم‌های باز و بخیه‌های تازه استفاده می‌کنید، ابتدا باید محل زخم را بشویید و ضدعفونی کنید. منتظر بمانید تا زخم در معرض هوا کاملا خشک گردد. در این مرحله پماد سیکالفیت را روی زخم بزنید.

اگر برای جای زخم و اسکار قدیمی‌تر از این پماد استفاده می‌کنید، بسته به عمق زخمی که داشته‌اید روزی دو الی سه بار به طور منظم از سیکالفیت پلاس اون استفاده کنید. همانطور که می‌دانید هر چه زخم تازه‌تر باشید، تاثیر پماد بیشتر خواهد بود.

سخن پایانی
پماد سیکالفیت یک محصول پوستی بی‌نظیر فرانسوی است که سلامت و زیبایی پوست شما را تضمین خواهد کرد. پوست اولین لایه محافظتی بدن است که تا جای ممکن باید از سلامت آن مطمئن شویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *